m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

V edycja Turnieju Orlika

 

We wrześniu, na Orliku w Bąkowicach, odbył się kolejny turniej piłkarski. Tym razem był to turniej eliminacyjny o Puchar Premiera Donalda Tuska. Patronat nad turniejem objął Urząd Gminy Świerczów i Zrzeszenie Gminne LZS.

Rozgrywki odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych chłopców: 10-11 lat i 12-13 lat. Do każdej z kategorii zgłosiły się drużyny z Mąkoszyc, Dąbrowy i Bąkowic. Po zaciętej rywalizacji, ale w duchu fair-play, w końcowej klasyfikacji chłopców młodszych I miejsce zajęła szkoła z Dąbrowy, II miejsce wywalczył UKS Bzyk Bąkowice, a III miejscu uplasowała się szkoła z Mąkoszyc. Natomiast w kategorii chłopców starszych I miejsce wywalczył UKS Bzyk Bąkowice, II miejsce zajęła szkoła z Mąkoszyc, III miejsce zajęli chłopcy z Dąbrowy. Zwycięskie drużyny wywalczyły oczywiście awans do następnej fazy rozgrywek. Wszystkie ekipy, oprócz napojów, otrzymały dyplomy drużynowe i indywidualne oraz okolicznościowe opaski.

W Turnieju Orlika grają również dziewczęta. Tym razem w Namysłowie rywalizowały dziewczęta starsze z rocznika 2001-2002. Do turnieju przystąpiły ekipy z: Gimnazjum Wilków, SP Idzikowice, SP Jastrzębie i nasze dziewczęta reprezentujące Gminę Świerczów. Niesieni doświadczeniem z roku poprzedniego (Puchar Tymbarku – wicemistrzostwo województwa) zbudowaliśmy drużynę łącząc siły z trzech szkół: Gimnazjum Świerczów, Szkołę Podstawową w Dąbrowie i Szkołę Podstawową w Bąkowicach. Również i tym razem okazało się to dobrym posunięciem. Dziewczęta wygrały wysoko wszystkie mecze (5:0, 2:0, 9:0) i awansowały do półfinału wojewódzkiego.

Wszystkim dzieciom gratulujemy sportowej postawy, a zwycięzcom życzymy udanego startu w kolejnych etapach Turnieju Orlika.

Dziękujemy Urzędowi Gminy Świerczów za wsparcie finansowe i organizacyjne turnieju.

 

Andrzej Piwowarczyk

                                                                                                                   Seweryn Cichecki

wstecz